lp.waw.kytetorp@ainwocarp :liam-e

Masz pytania?
Zadzwoń

tel. : (22) 754 11 54
tel. : 600 358 185

Godziny otwarcia: Pon. - Pt. 8.00 - 16.00

Lejki silikonowe od lat z powodzeniem stosuje się w protetyce.

Stanowią bardzo dobre zawieszenie protezy - dzięki konsystencji silikonu i możliwości dostosowania lejka do wymiarów większości użytkowników możliwe jest tak "mocne przymocowanie", tak że proteza nie spada nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania, a użytkownik ma pełną kontrolę nad nią. Dotychczas w lejkach silikonowych wykorzystywano dwa sposoby mocowania zawieszenie na pin i na podciśnienie.

Zawiesznie na podciśnienie to sprawdzony i pewny sposób łącznia kikuta z protezą. Kikut wraz z lejem silikonowym wypełnia całkowicie lej protezowy w którym zamontowany jest protetyczny zawór podciśnieniowy.

Podczas wkładania kikuta do leja protezowego następuje całkowite wypchnięcie powietrza z leja poprzez zawór podciśnieniowy. W ten sposób powstaje podciśnienie, które doskonale przytrzymuje protezę na kikucie.

By zapobiegać rozszczelnieniu stosuje się rękaw uszczelniający lub lejki z silikonowymi membranami. Zdjęcie protezy możliwe jest po naciśnięciu specjalnego przycisku znajdującego się na zaworze podciśnieniowym (jeśli używamy leja z membraną) lub poprzez zsunięcie rękawa uszczelniającego jeśli jest używany lej bez membrany. Dzięki nowemu systemowi Unity™ firmy Össur, jest trzecie rozwiązanie. Zastosowano pompę podciśnieniową, która pracuje wraz z modułem stopy protezowej Flex-Foot i system jest uszczelniany przy każdym kroku.

Zastosowany zawór zwrotny działa nawet w przypadku uszkodzenia przewodu łączącego pompę z lejem protezowym, przycisk zwolnienia wypuszcza powietrze, dzięki czemu można w prosty sposób zwolnić podciśnienie w celu zdjęcia protezy. System podciśnieniowy Unity™ bazuje na sprawdzonej technologii leja silikonowego Iceross Seal-In V. Membrana uszczelniająca dostosowuje się do kikuta, rozkładając równomiernie podciśnienie i chroniąc kikut przed niekomfortowymi naciskami punktowymi. Miękki szczyt leja zapewnia ścisłe dopasowanie i komfort. Zastosowana nad membraną warstwa Wave z pofalowaną powierzchnią zewnętrzną znacznie ułatwia zginanie stawu kolanowego.

Opatentowany przez firmę Össur skład silikonu zapewnia wysoki poziom komfortu i ochrony dla wrażliwej skóry. System Unity™ pomaga ustabilizować obwód kikuta, jednocześnie tworząc wysoce skuteczne zawieszenie podciśnieniowe bez rękawa uszczelniającego co zapewnia nieograniczony zakres ruchu stawu kolanowego.

Zalecany jest do użytku z lejkami silikonowymi Seal-In® V o niskim lub wysokim profilu.

Korzyści dla użytkownika protezy wynikające z zastosowania Unity™ aktywnego podciśnieniowego systemu mocowania protez podudzia:

- Brak konieczności stosowania rękawa uszczelniającego - większa mobilność i akceptacja użytkownika protezy

- Podciśnienie na szczycie kikuta - efektywna stabilizacja obwodu kikuta

- Prosta konstrukcja - szybkie i proste osiągnięcie / zwolnienie podciśnienia

- Niezależna pompa - bezkompromisowa funkcjonalność stopy protezowej

- Niewielki ciężar - cały system waży zaledwie 130g

Na terenie warszawy i okolic istnieje
możliwość dojazdu do klienta

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje

Na terenie warszawy i okolic istnieje
możliwość dojazdu do klienta

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje

Partnerzy

Masz pytanie?

Zadzwoń

22 754 11 54

600-358-185

Poradnia Zaopatrzenia Ortopedycznego PROTETYK

ul. Klonowa 57

05-510 Konstancin-Jeziorna

tel. : (22) 754 11 54

tel. : 600 358 185

Sklep tel. : 795 707 795

e-mail: pracownia@protetyk.waw.pl

--- Godziny otwarcia ---

Pon.-Pt.

8.00-16.00